Радио Милева

Коронавирусот не ја одмина ниту Мадона, а сега таа откри и каде се заразила

Коронавирусот не ја одмина ниту Мадона, а сега таа откри и каде се заразила
фото:мадона/инстаграм

Кон почетокот на пандемијата со коронавирус, поп-кралицата Мадона зборуваше дека ова е ситуација како брод во кој сите тонеме.

„Тоа е нешто со Ковид-19. Не обрнува внимание на тоа колку сте богати, колку сте познати, колку сте забавни, колку сте паметни, каде живеете, колку години имате, какви прекрасни приказни можете да кажете. Овој вирус е голем изедначувач, кажа тогаш пејачката.

Сега се пишува дека и Мадона била позитивна на вирусот, но веќе го прележала, а смета дека се заразила додека била на турнејата „Madame X“, пренесува „BBC“.

Мадона објаснила дека за време на турнејата се чувствувала болно, после тоа се тестирала, и, како што објави и претходно, резултатите покажале дека била позитивна на антителата на Ковид-19.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Madonna (@madonna) on

„Кога ќе добиете позитивен тест на антитела, тоа значи дека сте имале вирус, а јас сигурно сум имала, бидејќи бев болна при крајот на мојата турнеја во Париз. Пред тие седум недели, мојот тим и јас чувствувавме симптоми, но мислевме дека имаме некој јак грип“, напишала пејачката, наведувајќи дека сега сите се добро.

Останати вести од Радио Милева