Радио Милева
Среќен роденден!

Короната и ги расипа плановите: Лила наместо со забава, славеше роденден со ручек и изгледаше бомбастично (фото)

Короната и ги расипа плановите: Лила наместо со забава, славеше роденден со ручек и изгледаше бомбастично (фото)
фото:лила филиповска/инсатграм/принтскрин

15-ти октомври е денот кога е родена познатата ТВ водителка Лила Филиповска, но славеничката се реши роденденот да го прослави еден ден порано, а секако дека имаше и причина за тоа.

Имено, Лила порадди снимањата на квизот „Се или нешто“ токму на тој ден, се одлучи да слави вака, а пак поради короната и мерките за заштита од истата, наместо роденденска забава, Лила имаше роденденски ручек во еден скопски ресторан.

 

View this post on Instagram

 

Драги другари утре ми е роденден ама бидејќи утре сум на снимање… денес правам роденденски ручек со најблиските пријатели, по сите правила и прописи …. нема журка , нема забава ќе оставиме за некои поубави времиња. За сѐ се погрижија @restaurantdion ❤️. . За роденденскиот look како и секогаш се погрижија моите другари од @elenaluka_official @elenaluka_private ❤️❤️❤️ За шминка и фризура мојот @vladimirtrajkovski ❤️ Накит : @ador_gold ❤️ Останете ми здрави и безбедни ❤️❤️❤️

A post shared by Lila (@lilafilipovska) on

Па така, на едно место таа ги собра своите најблиските, а меѓу нив беа синот Филип, неколку пријателки, нејзиниот асистент Спасе, новинарот Зоран Василевски и веројатно оние кои не сакаа да влезат во кадар.

Бројот на годините нема ниту да го споменеме, бидејќи кога станува збор за Лила, тоа воопшто не е важно поради енергијата и младешкиот дух кој го има во себе.

Секоја година таа беше досладна во организирањето големи роденденски прослави, но овој пат иако во помало друштво, веруваме дека беше слатко и за паметење.

Добриот изглед како и секој ден за Лила е задолжителен ама овој пат беше специјален – жежок и секси сочинет од впечатлив фустан со реси кој го имаше главниот стилски печат.

фото:лила филиповска/инстаграм

Инаку, минатата 2019 година Лила скокна уште една роденденска прослава и тогаш реши да го помине овој свој ден заедно со синот во Солун.

Во продолжение погледнете ги фотографиите од гостите кои се најдоа на нејзиниот Инсатграм профил:

фото:лила филиповска/инстаграм

фото:лила филиповска/инстаграм

фото:лила филиповска/инстаграм

Останати вести од Радио Милева