Радио Милева

Конечно: Во сабота финале на „Задруга 4“ – кој победува?

Конечно: Во сабота финале на „Задруга 4“ – кој победува?
фото:„ MONDO, GORAN SIVAČKI“

Одбројувањето започна!

„Задруга“ влезе во последната недела – по синоќешното исклучување, водителката на реалното шоу прочита писмоод продукцијата со учесниците што чекаа десет месеци:

„Педесет од вас се вселија во „Задруга“ пред 303 дена … Од тој ден до денес учествувале скоро 80 соработници на овој натпревар, а сега, десет месеци подоцна, шест дена пред финалето на оваа сезона, има дваесет и шест од вас … Фактот дека сте сега во „Задруга“ и дека сте присутни додека го читате ова писмо зборува за фактот дека веќе сте постигнале голем успех и дека сте достигнале до самиот крај на овој натпревар … Сакаме да ви честитаме од дното на нашите срца и да ви кажаме дека сме многу горди на вас дваесет и шест. Сега останува сè да кажеме, односно официјално да ве известам вас и сите гледачи дека сте станале финалисти. Излезете од „Задруга“ како победник во јули. Ви посакуваме среќа. За да можете да го прославите овој важен датум, имате шампањ веднаш до полето. Поздрав, Голем шеф”.

 

View this post on Instagram

 

Superfinale je zakazano za 11. jul! Glasajte za svog favorita

A post shared by Zadruga (@zadruga) on

Учесниците започнаа да врескаат и да скокаат од радост затоа што станаа финалисти.

Што мислите – кој го освои првото место?

Останати вести од Радио Милева