Радио Милева

Конечно откриено како ќе се вика синот на Ана Ивановиќ и Бастијан Швајнштајгер

Конечно откриено како ќе се вика синот на Ана Ивановиќ и Бастијан Швајнштајгер
фото: принтскрин/блиц

Некогашната позната тенисерка Ана Ивановиќ и нејзиниот сопруг, фудбалерот Бастијан Швајнштајгер во текот на летото станаа родители на нивниот син, а веќе долго време се шпекулира за името не бебето.

Малиот син на Ана и Бастијан ќе се вика Леон, пренесува „Пинк“, а значењето на бебето означува лав – кој е симбол на знак и храброст.

фото: Принтскрин/блиц

Името на бебето е откриено по еден месец од нејзиното раѓање.

Инаку, во текот на бременоста Ана не објавуваше многу фотографии од своето трудничкот стомаче, а набргу по породувањето објави фотографија покажа како изгледа само една недела по породувањето.