Радио Милева

Конечно откриено: Еве колку поени и даде македонската публика на српската претставничка на Евровизија

Конечно откриено: Еве колку поени и даде македонската публика на српската претставничка на Евровизија
фото: принтскрин

Во саботата заврши 64-то издание на Евровизија кое се одржа во Тел Авив, Израел.

Тамара Тодевска не претстави со песната „Proud“ и го освои осмото место.

Додека пак српската претставниучка Невена Божиќ го освои 17-то место.

Деновиве често се пишува дека македонското жири не и даде поени на српската претставнича, а дека српското жири на Тамара и додели 12 поени.

фото: принтсркин/јутуб

Сега конечно е откриено колку поени добила Невена од македонската публика.

Како што пренесува „Блиц“, Невена од гласовите на македонската публика добила 10 поени.

Невена 10 поени доби и од Словенија, Хрватска и даде осум поени, Швајцарија седум, Австралија 4 и Русија 3 поени.

Останати вести од Радио Милева