Радио Милева

„Конечно ми се исполни сонот“: Анастасија Ражнатовиќ беше на патување заедно со саканиот, а по враќањето е цврсто решена на ова

„Конечно ми се исполни сонот“: Анастасија Ражнатовиќ беше на патување заедно со саканиот, а по враќањето е цврсто решена на ова
фото:анастасија ражнатовиќ/инстаграм

Анастасија Ражнатовиќ неодамна се врати од Португалија, каде помина пет незаборавни денови со своето момче Ѓорѓе Куљиќ.

„Отсекогаш сум сакал да ја посетам Португалија и мојот сон конечно се оствари. Би сакал еден ден да купам недвижен имот“, открива Анастасија за одлуката што ја донела, а пишува српски „Курир“.

фото:инстаграм/анастасија ражнатовиќ

„Се гледам како живеам во Португалија во еден момент од мојот живот“, додаде Ражнатовиќ, раскажувајќи како го доживеала ова патување.

фото:принтскрин/курир.рс

“Во воздухот се чувствува позитивна енергија. Музика се слуша на улиците во Лисабон на секој чекор. Луѓето се среќни, насмеани и весели. Тие се многу љубезни и спремни лесно да објаснат сè што ве интересира, но и да ве упатуваат на места што мора да го посетите во овој град “, вели ќерката на Цеца Ражнатовиќ.

Останати вести од Радио Милева