Радио Милева

Колку се промени? Вака изгледа Лора Турунџиева во првата бременост (фото)

Колку се промени? Вака изгледа Лора Турунџиева во првата бременост (фото)

Ќерката на Сузана Турунџиева, Лора Турунџиева 2018 година ќе ја памети по својата венчавка со нејзиното момче Филип Наунов.

Имено, кон крајот на летото Лора се сврши, а на 28 август официјално стана госпоѓа Наунов.

Свадбата на Лора и Филип се одржа во еден скопски ресторан, а беше интимна прослава за најблиските пријатели и роднини.

Меѓутоа, парот има уште една причина за среќа, односно го очекуваат своето прво дете, плод на нивната љубов.

Имено, неодамна Сузана Турунџиева ја потврди веста дека нејзината ќерка е бремена и дека очекува внуче.

„Во моето семејство повеќе навиваме за машко, а во семејството на зетот повеќе сакаат внуче“ изјави Турунџиева.

Дека Лора навистина ужива во бракот и бременоста ги потврдуваат фотографиите на социјалните мрежи.

Турунџиева односно сега Наунов на својот „Инстаграм“ објави фотографија на која е со сопругот.

Вака изгледа Лора во својата прва бременост.

Останати вести од Радио Милева