Радио Милева

Колку килограми имаат сестрите Кардашијан- Џенер? Ако мислите дека Кендал е најслаба се лажете (фото)

Колку килограми имаат сестрите Кардашијан- Џенер? Ако мислите дека  Кендал е најслаба се лажете (фото)

Семејството Кардашијан најголемата популарност ја стекна преку реалното шоу „Kipping up with the Kardashians“, но мора да се признае дека своевремено тоа го направи и задникот на Ким.

Секојдневно се присутни во медиумите, а нивниот скандалозен начин на живот само дополнително им ја јакне актуелноста и секако милионите кои ги таложат на своите сметки.

Изминатите неколку години се максимално посветени на потомството, па само Кендал е единствената која се уште не се реализирала во улогата на мајка.

Изгледот на сестрите постојано е на тапет, а ако мислевте дека манекенката Кендал е онаа со најмалку килограми, се лажете.

Една позната страница за трансформации во изгледот на Инстаграм, објави фотографија на која се прикажани која колку тежи, а во тој период Клое беше бремена, па и најтешка со 76 килограми, додеја најслаба е Кортни со 44 килограми.