Радио Милева
среќен роденден

Која од која е поубава: Вака изгледа сестрата на Андријана Јаневска (фото)

Која од која е поубава: Вака изгледа сестрата на Андријана Јаневска (фото)
фото: Инстаграм/андријана јаневска

Андријана Јаневска денес важи за македонска пејачка, виолинист во МОБ, доцент на ФМУ, автор на музика.

Јаневска има профили на социјалните мрежи, па одвреме навреме знае да сподели некоја новост.

Овој пат пејачката имаше убав повод за славење и радување, односно роденден ден на нејзината сестра, мецосопранот Николина Јаневска.

По тој повод Јаневска во кусите приказни објави фотографија од неа и Николина на која се облечени во црни, елегантни фустани и скоцкани за чиста 10ка.

„Среќен роденден на мојата прекрасна сестра Николина“, напиша пејачката во описот на фотографијата.

фото: Инстаграм/андријана јаневска

Веруваме дека во приватни пораки добила еден куп комплименти, но и честитки за роденденот на сестра и.

Инаку, Николина во 2019 се венчаше во Италија.

Во продолжение погледнете уште неколку фотографии од сестрата на Андријана.

Останати вести од Радио Милева