Радио Милева

„Кој ти е проблемот“ – Карлеуша јавно ги објави пораките со Марија Шерифовиќ!

„Кој ти е проблемот“ – Карлеуша јавно ги објави пораките со Марија Шерифовиќ!

На Твитер, Јелена Карлеуша јавно ги покажа нејзините допишувања со пејачката Марија Шерифовиќ.

Познато е дека Карлеуша ги брани животните, а сега се обиде да ја убеди Шерифовиќ да не јаде месо, па и прати видео на кое е убиена крава.

Јеца ја замоли Мара да не јадат месо, а пејачката и одговори:

„Не јадам прасе, бифтек еднаш во шест месеци, само јадам пилешко. Не ми е жал за кокошките, напиша искрено Марија.

А Карлеуша беше упорна во своите убедувања и во својата намера да ја предомисли својата колешка да не јаде месо, па на Марија и пукна филмот и напиша:

„Ти и јас да ја стопираме месната индустрија? Да не дуваше лепак?

фото: Драгана Удовиќиќ