Радио Милева

Кој е човекот кој ја предводеше поворката на погребот на Дивна и зошто си го криеше лицето?

Кој е човекот кој ја предводеше поворката на погребот на Дивна и зошто си го криеше лицето?

Радио водителката Дивна Карлеуша почина на 3 март во својот дом во Белград.

Нејзината ќерка Јелена Карлеуша не може да се прифати дека повеќе ја нема нејзината мајка со која беше многу поврзана.

Вчера беше одржен погребот на кој беа пристуни семејството, пријателите, роднините, колегите на Дивна и Јелена, како и сопругот на Јелена, сестрата на новинарката.

фото: е-стоцк

Поворката на погребот ја предводеше синот на Даниела, сестрата на Дивна, кој своето лице го прекриваше со крст бидејќи не можеше да ги задржи солзите.

Исто така, вчера беше одржена и комеморација во чест на Дивна.

За потсетување, таа почина по долго боледување од рак на белите дробови, а Јелена за смртта на нејзината мајка дозна кога се вратила од настап во странство.