Радио Милева

Кога мама Хелена ја фотографира ќерка си Кјара во бикини, глетката е боли глава (фото)

Кога мама Хелена ја фотографира ќерка си Кјара во бикини, глетката е боли глава (фото)
фото:инсатграм/хеленароза

Хелена Роза заедно со саканиот Игор, синчето Тиан и ќерката Кјара, од Нов Зеланд каде живеат, дојдоа во посета на родната Македонија за да ја наполнат својата душа и срце со љубовта од најсаканите.

Летото е создадено за уживање и релаксација, а Хелена и семејството деновиве заминаа на море.

Сонцето силно свети и грее, а убавата Кјара се разголи на плажа за да го сонча извајаното тело и секако да го овековечи моментот. Овој пат зад објективот се најде мама Хелена, која направи фотографија од својата наследничка додека позира во водата.

фото:инсатграм/кјара гоља

Она што е убаво, би било штета да не се види и од повеќе кадри, па Краја се фотографираше и самата во лежечка положба, а и овој кадар е боли глава.

Инаку, пред да заминат на море, мама Хелена и семејството имаа посебен повод за славење.

Имено, малиот Тиан наполни две години, а роденденот го прославија во друштво на најблиските и пријателите во еден скопски ресторан.

фото:хеленароза/фејсбук

Совршена декорација, убаво друштво и уште поубав повод, насмеани, среќни и исполнети лица – зарем треба нешто повеќе!

Останати вести од Радио Милева