Радио Милева

Кога доаѓа Нова година Цеца Ражнатовиќ свети како лампион (фото)

Кога доаѓа Нова година Цеца Ражнатовиќ свети како лампион (фото)

Балканската ѕвезда Цеца Ражнатовиќ се појави на снимањето на новогодишната програма на РТС откако по седум години пауза и сјаеше во два елегантни фустани.

Имено, Цеца се појави првин во бела гламурозна тоалета со шљокици(симболот на Нова година), додека во друг момент носеше тегет фустан со отвор кај градите исто така од шљокици.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by BLIC Zabava (@blic_zabava) on

-Со врме учите дека човекот се може да користи во своја корист…Но се уште не научил реално да ги гледа нештата, беше пораката која пејачката ја напиша на една од фотографиите која ја сподели на социјалната мрежа Инсатграм.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by C E C A (@cecaraznatovic) on

Инаку, познато е дека многу од припадничките на понежниот пол сакаат да светкаат во новогодишниот период, а една од нив е и Цеца која во случајот не се потруди да биде поразлична.