Радио Милева

„Кога бевме помлади, убави и слаби“: Шеф Марк со уникатна роденденска честитка за шеф Никола (фото)

„Кога бевме помлади, убави и слаби“: Шеф Марк со уникатна роденденска честитка за шеф Никола (фото)
фото:принтскрин/инстаграм/брза кујна

Познатиете домаќини на кулинарското шоу „Брза кујна“, шеф Марк и шеф Никола, паузираат од снимањата, камерите, публиката, учесниците, но не и од работата во кујна.

Можеби не се гледаат толку често како кога имаат снимања за „Брза кујна“, но за нив не е неопходна професионалната дружба за да поминат заеднички моменти, да си зготват по нешто и да уживаат, да споделат секојдневни моменти.

Овој пат имаше посебен повод за Марк да се присети на нивното долгогодишно познанство и пријателство, а тоа беше роденденот на Никола.

фото:фејсбук/марк де јонг

Имено, тој наполни 35 години, а Марк во знак на внимание, се потруди да пронајде од постарата фото-архива, моменти од пред неколку години кои тој ги опиша вака:

-За твојот роденден, 35 години Никола… ми се вратија слики од почетокот кога се запознавме! Кога бевме млади, убави и слаби…Ахахаха Уште еднаш среќен роденден и се најубаво ти пожелувам „мон ами“ Никола!- напиша Марк во свој стил.

Следуваа стотици честитки во коментари, но и такви дека Марк и Никола им недостигаат на ТВ екраните.

Ова се дел од нивните заеднички спомени по избор на Марк:

фото:фејсбук/марк де јонг

фото:фејсбук/марк де јонг

фото:фејсбук/марк де јонг

фото:фејсбук/марк де јонг

фото:фејсбук/марк де јонг

Останати вести од Радио Милева