Радио Милева

Клои Кардашијан во изолација на ќерка и подготви роденденска прослава за паметење (фото)

Клои Кардашијан во изолација на ќерка и подготви роденденска прослава за паметење (фото)
фото: Инстаграм

Некогашните сопружници Клои Кардашијан и Тристан Томпсон во изолација го прославија роденденот на ќерката Тру Томпсон.

Поранешниот пар заедно ги поминува деновите во изолација, а за роденденот на нивната ќерка одлучија да направат прослава во нивен стил.

Тие се погрижија ништо да им недостига на нивната наследничка, па целата куќата беше полна со балони и поклони инспирирани од анимираниот филм „Тролови“.

фото: инстаграм

Клои на „Инстаграм“ објави фотографии од прославата.

„Среќен роденден моја слатка Туту. Ти си мој незаборевен спомен од претходната година, драгоцен момент во сегашноста и ветување за среќна иднина. Ти си целиот мој свет. Се радувам што засекогаш ќе бидам со тебе. Те сакам, мое мало девојче“ напиша Клои.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Khloé (@khloekardashian) on


Фановите испратија честитки за роденденот на Тру, а убави желби и стигнаа од сестрата на Клои, Ким Кардашијан.

фото: инстаграм

„Многу брзо расте и апсолутно е најслатка“ напиша Ким, а на честитките се придружи и Парис Хилтон.

За потсетување, Клои и Тристан започнаа да се забавуваат во 2017 година, а раскинаа во февруари 2019 кога Тристан беше фатен како се бакнува со една од неговите пролазни девојки.

Останати вести од Радио Милева