Радио Милева

Клои Кардашијан не личи на себе – ријалити ѕвездата драстично го намали носот (фото)

Клои Кардашијан не личи на себе – ријалити ѕвездата драстично го намали носот (фото)
фото:инсатграм/клоикардашијан

Клио Кардашијан, планетарно популарната ѕвезда и сестра на Ким кардашијан, не престанува да ги шокира фановите со своите фотографии.

Имено, Клои на својот Инсатграм објави фотографија на која скоро е непрепознатлива и предизвика бројни рекации и лавина коментари.

„О Боже, ова не е Клои“, „Што и се случило со носот?“ се само некои од коментарите на нејзините следбеници кои ги има 95 милиони.

фото:инсатграм/клоикардашијан

Исто така, некои ја помешаа со сестра и Ким, додека други коментираа за новиот имиџ.

Во споредба со претходните фотографии, ријалити ѕвездата изгледа сосема поинаку.

фото:инсатграм/клоикардашијан

Дали е естетска корекција или фотошоп, се шпекулира по странските медиуми, а Клои по тој повод не се огласува.

Останати вести од Радио Милева