Радио Милева

Ќерките на Карлеуша не ја испратија баба им кон вечното почивалиште, a Душко ја имал најтешката задача

Ќерките на Карлеуша не ја испратија баба им кон вечното почивалиште, a Душко ја имал најтешката задача
фото:немања николиќ

Душко Тошиќ, во договор со неговата сопруга, Јелена Карлеуша, им кажал на ќерките  Атина и Ника за смртта на нивната баба Дивна Карлеуша.

Бидејќи пејачката не може целосно да се посвети на ќерките, фудбалерот ја презеде одговорноста за нив пред да замине за Кина, пишува српски Курир.

Претходните денови за Карлеуша беа голем шок, па девојките ги пратија кај сестрата на Душко во Зрењанин.

фото:дамир дервисагиќ

– Јелена е надвор од себе, што е нормално, бидејќи нејзината мајка беше се’ во нејзиниот живот. Нивната блискост беше посебна, па таа сè уште не може да се помири со трагедијата што ја погоди. Сепак, свесна е дека мора да биде силна и храбра за децата и мора да се врати на обврските што е можно поскоро, особено откако Тошиќ мораше да се врати во Кина поради своите обврски кон фудбалскиот клуб – вели извор за српскиот медиум.