Радио Милева

Ќерката на Зорица Брунцлик го откри полот на бебето

Ќерката на Зорица Брунцлик го откри полот на бебето

Злата Аранѓеловиќ, ќерката на Зорица Брунцлик и Мирољуб Аранѓеловиќ е бремена и следната година ќе се оставари во улогата на мајка.

Стилиската и модната дизајнерка е пресреќна што следната година ќе се реалзира во улогата на родител. Таа и пејачот Милош Вујановиќ дознаа дека напролет ќе добијат девојче.

Овие радосни вести пејачката ги сподели на Инстаграм.

Злата и нејзиното две години помладо момче се во врска седум месеци, а пред да се роди девојчето планираат и венчавка. Веста за приновата посебно ја израдува Зорица Брунцлик која се радува на своето прво внуче.

Останати вести од Радио Милева