Радио Милева

Ќерката на Жељко Шашиќ и Соња Вуксановиќ е во љубовна врска со познат фудбалер?

Ќерката на Жељко Шашиќ и Соња Вуксановиќ е во љубовна врска со познат фудбалер?
фото: дамир дервшагиќ

Фудбалскиот репрезентативец Немања Радоњиќ кој игра за Олимпик во четири натпревари успеа да постигне три гола, а како што пренесува телеграф.рс фудбалерот овој успех го должи на неговата заљубеност.

Како што пишува горенаведниот медиум, фудбалерот е заљубен во  Софија Шашиќ, ќерката на Жељко Шашиќ и Соња Вуксановиќ.

фoто: дамир дервишагиќ

„Заљубен е до уши и токму Софија со која е во врска веќе два месеци, е задолжена за неговиот успех. Со години беа другари, но сфатија дека има нешто повеќе, па започнаа љубовна романса. Софија беше во Марсеј, а Немања кога го постигна голот и прати бакнеж“ вели извор близок на парот.

фото: Профимедиа

Радоњиќ истакна дека Господ го наградил неговиот труд, но дека љубовта и желбата се покажале како движачка сила.

Софија во медиумите го привлече вниманието така што на својот „Инстаграм“ го стави презимето од нејзината мајка, односно Вуксановиќ, а во периодот кога нејзината мајка беше во брак со Аца Лукас таа изнесе многу обвинувања на сметка на нејзиниот татко, Жељко Шашиќ.

Останати вести од Радио Милева