Радио Милева
во стилот на Карлеуша

Ќерката на Сузана Гавазова како принцеза на својот 7-ми роденден: „Наша прва радост, наша прва гордост“ (фото)

Ќерката на Сузана Гавазова како принцеза на својот 7-ми роденден: „Наша прва радост, наша прва гордост“ (фото)
фото: принтскрин/сузана гавазова//инстаграм

Емили и Селена се целиот универзум за Сузана Гавазова – ќерките кои секојдневно ја радуваат и ја полнат со безусловна мајчинска љубов.

За разлика од повеќето познати, Гавазова се разликува по тоа што не го крие приватниот живот, па дури и кога нејзините наследнички се во праша

Така, пејачката често на социјалните мрежи знае да сподели видеа или фотографии од нејзините убавици.

Овојпат во домот на Гавазова имаше убав повод за славење. Имено, нејзината ќерка Емили го прослави својот роденден.

фото: принтскрин/сузана гавазова//инстаграм

Имено, наследничката на Сузана наполни седум години, а пејачката и се обрати со емотивна порака.

„Среќен 7ми роденден Емили. Наша прва радост, наша гордост. Да си жива и здрава, голема да растеш“, напиша пејачката покрај видео од слабеничката.

фото: принтскрин/сузана гавазова//инстаграм

Гавазова на социјалните мрежи сподели дел и од роденденскиот амбиент и се наликува како во бајка.

Емили позираше покрај роденденската торта, а тука се и се балоните во разни бои, како и балон со бројот 7 односно кој означува дека ќеркичката на Сузе наполни седум години.

фото: принтскрин/сузана гавазова//инстаграм

Среќен роденден!

Останати вести од Радио Милева