Радио Милева

Ќерката на српската водителка мами воздишки каде и да се појави, а еве како изгледа кога ќе се соблече во бикини

Ќерката на српската водителка мами воздишки каде и да се појави, а еве како изгледа кога ќе се соблече во бикини
фото: Инстаграм

Ќерката на српската водителка Леа Киш, Сара Миа Јокиќ не се појавува често во медиумите.

Но, затоа пак со својот изглед ги мами погледите на спротивниот пол. Иако има многу познати додворувачи, таа е „соло“.

фото: ало.рс/приватнаархива

„Јас сум на Авали, во нашата куќа, одмарам и редовно се рекрирам. Знаете што, точно е дека секогаш има додворувачи, но сега сум „соло“. Сепак, има корона, мора да внимаваме. Се радувам за новите ангажмани од септември и мислам дека јас и мама ќе играме за истиот тим“, изјави ќерката на Леа.

фото: ало.рс/приватнаархива

На прашањето дали е точно дека познат актер бил упорен во додворување кон неа, таа кратко одговори:

„Додворувањата се убави“.

фото: ало.рс/приватнаархива

Инаку, нејзината мајка, Леа Киш е една од најпознатите водители во Србија која долго време беше заштитно лице на Пинк, но веќе неколку години работи во Гранд. Дали Сара ќе тргне по стапките на мама, остнаува да видиме.

Останати вести од Радио Милева