Радио Милева

Ќерката на Синди Крафорд се соблече гола на 18 години (фото)

Ќерката на Синди Крафорд се соблече гола на 18 години (фото)
фото: Профимедиа

Ќерката на Синди Крафорд, Каја Гербер на своите 18 години позираше гола за насловна страница на „Вог“.

Станува збор за јапонско издание на познатиот светски магазин.

Убавината, витката линија и талентот за мода, Каја го наследи од својата мајка која со години важеше за една од најбараните и најплатени манекенки.

На насловна страница, Каја позира само со високи црни чизми, со раце ги сокри градите, а на нејзиното тело може да се забележат неколку тетоважи.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Luigi and Iango (@luigiandiango) on


Инаку, Каја уште пред полнолетството имаше бројни ангажмани со познати модни куќи.

Потсетуваме, Синди Крафорд двапати позираше за „Плејбој“. Првпат во 1988 година кога имаше 22 години, а вторпат во 1998 на своите 32 години.