Радио Милева

Ќерката на Синан Сакиќ едвај се спасила во тешка сообраќајна несреќа

Ќерката на Синан Сакиќ едвај се спасила во тешка сообраќајна несреќа
фото: Принтскрин

Ќерката на Синан Сакиќ, Џулкица Сакиќ Амзиќ во текот на вчерашниот ден доживеала тешка сообраќајна несреќа во швајцарскиот град Базел.

Таа е посветена на тренинзи и вчера при излегување од теретана автомобил удрил во неа и создал тешки телесни повреди.

Веднаш и била укажана прва помош и била пренесена во болница, пренесува „Српски телеграф“.

фото: Јутуб

Според лекарите преживеала благодарение на својата физичка кондиција.

Колку била поврзана со нејзиниот татко Синан Сакиќ зборува и пораката со која таа се прости од пејачот.

фото: Јутуб

„Се што вредеше, исчезна…. ангелу мој…“ се прости тогаш пејачката од Синан кој почина по тешко боледување.

Останати вести од Радио Милева