Радио Милева

Ќерката на Саша Поповиќ воопшто не ги сака медиумите, денес има 20 години и по многу нешта се разликува од нејзините врснички

Ќерката на Саша Поповиќ воопшто не ги сака медиумите, денес има 20 години и по многу нешта се разликува од нејзините врснички
фото:инстаграм

Саша Поповиќ неколку децении е во шоу- бизнисот, она што го работи и денес, и додека неговиот деловен живот е добро познат, директорот на „Гранд продукција“ го чува својот приватен живот надвор од очите на јавноста.

Тој и неговата сопруга споделуваат само толку што сметаат дека е нормално да се знае од нивната брачна заедница.

Сепак, Саша Поповиќ скоро никогаш не зборува за нивната ќерка Александра. Она што е познато е дека Александра има 20 години, студира продукција и воопшто не е заинтересирана за шоу-бизнисот со кој се занимаваат нејзините родители.

фото:инстаграм

Таа не е како другите девојки, а тоа е потврдено од фактот дека таа не сакала да го слави својот 18-ти роденден гламурозно, или со премногу луѓе, за што Саша зборуваше во една прилика.

– Ја прашав дали сака поголема прослава, но таа сакаше да го одбележи денот со неколку нејзини пријатели и во кругот на семејството. Го прославивме 18-тиот роденден многу убаво, тивко, без никаква помпа. Таа не пуши, не пие, не дрога или не носи пирсинг. Не излегува навечер, рече тогаш Саша.

Поповиќ го прифати и синот на Сузана, Даниел, како негово дете. Своите студии ги завршил за режија на тон во Словенија и долги години работи во „Гранд“.

Како што неодамна пишуваше српски „Блиц“, Поповиќ и Сузана се пресреќни што децата сакаат да останат во Србија и дека изразиле желба еден ден и тие со нивните семејства да живеат близу до нив.

Александра никогаш не се појавила со своите родители јавно, а за тоа зборува и што фотографии од нејзе може да се видат само неколку од кога беше помала.

Останати вести од Радио Милева