Радио Милева
Ништо не е исто

Ќерката на покојниот Џеј реши да стане пејачка ама… „Никој од естрадата не ме бара“

Ќерката на покојниот Џеј реши да стане пејачка ама… „Никој од естрадата не ме бара“
фото:марија рамадановски/инстаграм

Марија Рамадановски, ќерката на Џеј Рамадановски, по смртта на нејзиниот татко, реши да започне да пее, што беше голема желба на нејзиниот татко.

Како што беше напишано претходно, Марија ќе ја започне својата музичка кариера и ќе се испроба во поп жанрот.

– Сè уште не знам ништо. Дај Боже, ќе направиме промоција. Луѓето се јавуваат, ми нудат некои песни, грубо избрав, но сè уште во фаза на договор, преговори. Глупаво е да се зборува однапред – изјави Марија за „Свет“, а потоа се осврна на изјавите на одредени поп-пејачи кои јавно му понудија помош на семејството на Џеј по неговата смрт.

– Тато имаше пријатели во Дорќол со кои порасна и тие пријатели, надвор од сцената, сè уште се со нас и ќе бидат секогаш така. Последниве години тој не се дружеше со никого на сцената интензивно, барем јас знам. Во текот на целиот свој живот, тој имаше многу од нив со кои беше близок и соработуваше, но во последно време никој не го повикуваше ниту се гледаше – рече Марија за споменатиот медиум.

Таа додаде дека не се слуша од колегите на нејзиниот татко од музичката сцена, но дека нејзината постара сестра Ана е во контакт со нив.

фото:балканска улица/принтскрин

– Никој не ми се јави затоа што не се дружам со познати личности, со нивните деца, не сум дел од сцената. Едноставно, немаме контакт. Бобан Рајовиќ, Аца Лукас, ја повикаа Ана. Тие се присутни во нејзиниот живот во последно време. И не очекувам дека ќе ме повика половина сцена. Јас дури и не ги познавам повеќето – објасни Марија.

Да потсетиме, легендарниот џеј Рамадановски почина на 6 декември 2020 година поради кардиоваскуларни компликации.

Останати вести од Радио Милева