Радио Милева

Ќерката на починатиот пејач открива болна семејна тајна: „Не беше лесно да се живее со Шабан!“

Ќерката на починатиот пејач открива болна семејна тајна: „Не беше лесно да се живее со Шабан!“
фото:принтскрин/јутјуб/премиера

Пејачката и ќерка на трагично починатиот пејач Шабан Шаулиќ, Илда, гостуваше во „Магазин Ин“ кај водителката Сања Маринковиќ, каде со едно признание во врска со својот покоен татко ги изненади сите.

-Искрено, јас и на мојот татко му кажав пред неколку години: „Ти си прекрасен татко, прекрасен уметник, родител и се останато, но со тебе не би живеела ни две минути“ – признава Илда, која потоа откри како нејзината мајка гледа денес на нејзината изјава.

фото:принтскрин/РТВ/Пинк официјален

-И, што таа вели денес од оваа перспектива: „Сине, со него беше тешко, но без него е уште потешко“- кажа Илда и ги изненади сите во студиото.

Останати вести од Радио Милева