Радио Милева

Ќерката на Мајкл Џексон завршила во болница: Лекарите ја надгледуваат – еве што се случило…

Ќерката на Мајкл Џексон завршила во болница: Лекарите ја надгледуваат – еве што се случило…
фото: Profimedia

Ќерката на покојниот крал на поп музиката Мајкл Џексон, Парис, наводно завршила во болница откако се обидела да си го одземе животот.

Таа и во минатото се бореше со депресија, па во 2013 година го направи истиот чекор. Медиумите пишуваат дека Парис сакала да ги пресече вените и тоа поради документарецот за нејзиниот татко, каде се наведува дека Мајкл сексуално злоставуал деца во неговиот забавен парк „Neverland“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Paris-Michael K. Jackalope (@parisjackson) on

Според пишувањата на странските медиуми на неа виминаваат тим доктори, со оглед на тоа дека е пуштена од болница.

Парис пред само неколку дека беше фотографирана на улица како вреска и плаче карајќи се со своето момче.

Сега пак, откако е излезена од болница негира дека се обидела на самоубиство и носи јакна на која пишува дека е добро.