Радио Милева

Ќерката на Јана Бурче наполни две години и порасна во преслатко девојче (фото)

Ќерката на Јана Бурче наполни две години и порасна во преслатко девојче (фото)
фото: инстаграм

Јана Бурчевска Бурче пред две години се реализираше во една од најубавите улоги – мајка.

Имено, во октомври 2017 година, таа на свет ја донесе ќерката Дона која оваа година наполни две години.

За разлика од другите јавни личности, Бурче не е премногу активна на социјалните мрежи и не го експонира својот приватен живот.

 

Овој месец, малата Дона наполни години. Додека другите познати мајки на социјалните мрежи споделуваат фотогрфии од роденденските прослави, овој пат Бурче беше резеривирана за тој дел од приватноста.

Меѓутоа, Јана на својот „Инстаграм“ сподели неколку фотографии од ќерката, а еве како денес изгледа двегодишната Дона.

За потсетување, Јана ја претставуваше Македонија на „Евровизија“ во 2017 година, а нејзиното тогаш момче, а сега сопруг Александар Филиповски ја побара Јана за сопруга.

фото: инстаграм/јанабурче

Останати вести од Радио Милева