Радио Милева

Ќерката на Јами е копија на мама: Леа а атрактивна девојка која не сака да се експонира во јавност (фото)

Ќерката на Јами е копија на мама: Леа а атрактивна девојка која не сака да се експонира во јавност (фото)
фото:јасна миленкови јами/инстаграм

За приватниот живот на фолкерката Јасна Миленковиќ Јами малку се знае, а она што е познато е дека таа има ќерка Леа, која ја роди во 2001 година и која досега не сме имале можност да ја видиме.

Имено, Јами ја доби Леа со белградскиот фризер Предраг Пеѓа Ранковиќ, кој инаку е чичко на Анѓела Ранковиќ, учесничка во „Задруга“.

Леа е млада, убава девојка која, како што вели и самата пејачка, не сака да се експонира во медиумите, а многумина коментираат дека е копија на мајка и.

– Таа нема никаква врска со медиумите и реалните шоуа, има свој живот. Јас сум на сцена и популарна, но тоа воопшто не ја вклучува неа – рече Јами порано и откри во каква тинејџерка израснала нејзината душичка:

фото:lea.xzx/instagram

– Таа повлече се на својата мајка, дури и повеќе отколку што требаше. Особено убавината. Јас сум многу горда на неа. Таа е убава, најдобра ученичка на училиште и тоа е она што ја краси. И, треба да продолжи да учи, бидејќи како одминува времето, знаењето и образованието ќе бидат повеќе и повеќе ценети, а мама е тука како ветрот во грбот.

фото:lea.xzx/instagram

Да потсетиме, Јами сакаше да се омажи за Пеџа и сметаше дека тоа е љубов до крајот на животот, сепак, кратко по раѓањето на ќерката, фризерот и пејачката ставија крај на емотивната врска. Јами направи тригодишна пауза по породувањето за да и се посвети на својата ќерка.

Останати вести од Радио Милева