Радио Милева

Ќерката на Исидора Бјелица запижа книжевност со полно срце – еве како денес изгледа Вила, наследничката на познатата писателка (фото)

Ќерката на Исидора Бјелица запижа книжевност со полно срце – еве како денес изгледа Вила, наследничката на познатата писателка (фото)
фото:инстаграм/исидора бјелица

Познатата српска писателка Исидора Бјелица и нејзиниот сопруг, драмскиот писател Небојша Пајкиќ, имаат голема причина да слават затоа што нивната ќерка Вила Евангелина стана бруцош.

– Бесконечно горд што мојата Вила запиша факултет! – напиша под фотографијата со својата сестра Лав Пајкиќ, синот на Исидора и Небојша, познат по телевизиското шоу на „Пинк“, „Контравизија“.

фото:инстаграм/исидора бјелица

– Ве сака мама и двајцата! – одговори Бјелица која потоа истата фотографија ја објави на својот Инстаграм профил.

фото:инстаграм/исидора бјелица

фото:инсатграм/вила пајкиќ

Исидора во една прилика истакна дека нејзината ќерка е панк-девојка и дека „живеењето со тинејџерка воопшто не е лесно“.

Вила од неодамна е русокоса и има специфичен стил.

Останати вести од Радио Милева