Радио Милева
родителски совети...

Ќерката на Харис Џиновиќ му ја (у)краде славата: Запознајте ја Џина, која е вистинска убавица и позната ТикТокерка (ФОТО)

Ќерката на Харис Џиновиќ му ја (у)краде славата: Запознајте ја Џина, која е вистинска убавица и позната ТикТокерка (ФОТО)

Ќерката на познатиот пејач Харис Џиновиќ не само што израсна во вистинска мала убавица, туку полека му ја краде славата на својот познат татко. Но, Џина не стана позната по по пеењето, туку поедна друга, денес нодерна работа, па додека естрадата е на „принуден одмор“,  сите сега неа ја гледаат и уживаат!

Харис призна колку и помага на неговата ќерка со тоа што и  го трасира патот, откако таа стана ТикТокерка.

Јас со тоа не се носам ама баш никако, но, Џина и Мжена ми Мелина се носат добро.Тоа е нивна нова работа“ – вели Харис со насмевка и продолжува:

„Мелина и Џина го прават тоа добро, тие знаат како да го извдат тоа, особено Мелина, а детето штотуку започна да се занимава. Таа сака да го прави тоа… Што ќе биде од сето тоа … Само да биде нормално, пристојно, пријатно и тоа е тоа“.

Харис вели дека не се плаши дека оваа социјална мрежа ќе влијае негативно на неговата ќерка.

„Немам страв од тоаТаа е прилично совесна девојка, се грижи за себе. Оддамна се договоривме што треба, што не трба да прави, што може, што не може, што смее, што не смее.Тоа е логична инструкција на родителите. А, дали детето ќе ги слуша советите на неговиот родител…? Кој знае, но би требало“ – заклучи Џиновиќ.

Е сега, според дел од споделените фотографии на нејзиниот Инстаграм, дали на Џина и оставен прилична слобода и комоција во тоа што смее, а што не смее, или сепак ќерката на Харис баш и не ги слуша до крај советите на родителите… заклучете самите!?

Фото: Инстаграм принтскрин/djinadzinovic

Останати вести од Радио Милева