Радио Милева

Ќерката на Џони Деп најде момче: Вака изгледа зетот на познатиот актер (фото)

Ќерката на Џони Деп најде момче: Вака изгледа зетот на познатиот актер (фото)
фото: профимедиа

Како што пишуваат странските медиуми, Лили Роуз Деп и Тимот Чаламет се новиот љубовниот пар кои се во центарот на вниманието во Холивуд.

По еден месец криење, тие открија дека се заедно кога се појавија на црвениот килим.

За овој познат пар се зборуваше дека се заедно уште кон крајот на 2018 година.

фото: Профимедиа

Лили Роуз е најстара ќерка на Џони Деп, а пораснала во Франција. Нејзиното момчете славата ја достигна со улогата на младо момче кое експеремнтира со секслуалноста во филмот „Сокриена љубов“.

фото: Профимедиа

Нивното последно појавување во Венеција предизвика воодешување.

Во едно интервју Тимати откри дека Лили е прекрасна.