Радио Милева

Ќе стане мајка по втор пат: Македонскиот модел Катарина Ивановска е бремена?

Ќе стане мајка по втор пат: Македонскиот модел Катарина Ивановска е бремена?
фото: принтскрин/инстаграм/катаринаивановска

Македонскиот модел Катарина Ивановска и нејзиниот сопруг Џобе ќе станат родители по втор пат, пренесува естрадниот магазин „Ексклузив“.

Наводно, манекенката која секоја година трча на скопскиот мартон, кој оваа година е закажан за 4 мај, се откажала. Луѓето од организицијата потврдиле дека Ивановска се откажала од маратонот бидејќи е бремена.

фото: принтскрин/инстаграм/катаринаивановска

„Од познатите личности кои ќе трчаат на скопскиот маратон, само Катарина го откажа своето учество бидејќи е бремена, барем така ни кажаа на нас. Таа секоја година трча, а оваа година се откажа поради оправдани причини“ тврди извор за „Ексклузив“.

фото: принтскрин/инстаграм

Од друга страна нејзините блиски пријатели останаа воздражни за оваа тема.

Инаку, Кики не се огласи по овие шпекулации и дали навистина е бремена.

За потсетување, Кики и Цобе веќе го имаат синот Вања, а дали навистина е бремена останува да почекаме и да видиме дали ќе порасне трудничкото стомаче.