Радио Милева

Ќе останете маѓепсани: Велигденската декорација на Јелена Карлеуша е како од „Алиса во земјата на чудата“ (фото)

Ќе останете маѓепсани: Велигденската декорација на Јелена Карлеуша е како од „Алиса во земјата на чудата“ (фото)
фото:принтскрин инсатграм/еспресо.рс

Пејачката Јелена Карлеуша им зададе домашната задача на сите јавни личности кога станува збор за украсување за Велигден кој се празнува во нејзиното семејство, иако самата таа е атеист.

Поради убавото време надвор, градината ја искористија да ја постават велигденската трпеза таму и да уживаат во зеленилото и магичниот амбиент.

фото:принтскрин/инстаграм

Јелена со помош на ќерките Атина и на Ника украсувале заедно и направиле да изгледа како од филмот „Алиса во земјата на чудата“.

Поставија украси од зајачиња, јагниња, а цвеќињата што веќе ги одгледуваат допринеле за дополнителна убавина на просторот.

фото:принтскрин/инстаграм

На снимката се појавува и сопругот на Јелена, фудбалерот Душко Тошиќ, а интересно е што овој пат ќерката Ника не плачела откако се кршеле со јајцата, како што беше случај претходните години кога беше помала.

Останати вести од Радио Милева