Радио Милева

„Ќе ми пукне душичката“: Тијана Дапчевиќ гo имитираше Сергеј Варошлија (видео)

„Ќе ми пукне душичката“: Тијана Дапчевиќ гo имитираше Сергеј Варошлија (видео)

Постојано е на релација Белград – Скопје, a може да ја видиме во улога на водителка, актерка, пејачка.

По завршувањето на летото, Тијана Дапчевиќ започна со своите обврски и ангажмани.

Неодамна, таа снимаше спот за песната „Километри“ од Влатко Лозановски која таа ја препеа на српски јазик.

фото; Фејсбук

Тијана периодов ќе биде во Македонија поради снимањата на третата сезона на „Преспав“.

Пејачката беше гостинка во емисијата „Екслузив“ каде што зборуваше за своите нови активности во следниот период.

Во емисијата Дапчевиќ имаше задача да имитира јавни личности и нејзини колеги и колешки, а меѓу Марија Шерифовиќ, Јелена Карлеуша, меѓутоа и модниот критачар Сергеј Варошлија.

Како се снајде Дапчевиќ во улога на нејзините пријатели и соработници погледнете во видеото на 6: 35.

фото: Принтскрин/јутуб