Радио Милева

„Ќе летаат пердуви“: Милица Павловиќ открива дека во мислите и е еден познат маж

„Ќе летаат пердуви“: Милица Павловиќ открива дека во мислите и е еден познат маж
фото:милица павловиќ/инстаграм

Атрактивната пејачка Милица Павловиќ признава дека веќе подолго време е сама, но дека има одредени мажи од шоубизнисот кои и се сексипилни.

Еден од нив е Милош Биковиќ, за кој посочува дека и се допаѓа неговата енергија.

Милица Павловиќ секој ден добива многу комплименти на сметка на својот изглед, но се чини дека не може да ја најде посилната половина бидејќи постојано дава негативен одговор на прашањето дали е за вљубена.

Сепак, атрактивната пејачка признава дека има мажи кои и се допаѓаат, а и се познати на јавноста.

фото:милица павловиќ/инстаграм

– Има мажи кои се секси за мене, и тие се дел од шоубизнисот. Ми се допаѓаат некои, како Вук Костиќ, Виктор Савиќ, Мики Дамјановиќ – објаснува Милица, додавајќи дека еден актер е особено привлечен за неа:

– Еве на пример, Милош Биковиќ ми е убав.

Иако не сакаше да детализира кој е, Милица призна дека има еден маж кој и „доаѓа во нејзините соништа“.

фото:милица павловиќ/инстаграм

– Има еден познат човек за кој сонувам. Не треба да кажам кој е, би летале пердуви. Но, јас само го сонувам, а потоа преку насмевка раскажува и открива зошто не зборува за нејзиниот емотивен живот:

– Кога имам нешто паметно да кажам, секако дека ќе го споделам, пред се со вас. Сега е само мирно море, завршува Милица по прашањето за љубовниот статус.

Останати вести од Радио Милева