Радио Милева

Ќе ги закопат ли „воените секири“? Јелена Карлеуша пристигна на судењето со Цеца (фото)

Ќе ги закопат ли „воените секири“? Јелена Карлеуша пристигна на судењето со Цеца (фото)
фото: владимир шпорчиќ

Двете познати пејачки Јелена Карлеуша и Цеца Ражнатовиќ веќе некое време водат „војна“ во медиумите, а пред некое време двете фолк диви завршија на суд.

Денес е планирано да биде продолжено судењето по повод тужбата која ја поднесе Светлана Цеца Ражнатовиќ против Јелена Карелуша.

фото: владимир шпорчиќ

Имено, во една прилика Јелена во дневен весник изјави нешто против Јелена Карлеуша, а денес е закажано рочиштето за обид да се смират.

фото: владимир шпорчиќ

Јелена во црно бела комбинација пристигна на судењето, а не сакаше да дава изјави за медиумите

 

Останати вести од Радио Милева