Радио Милева

Ќе биде пејачка на мама: Хана на Тамара за првпат на микрофон ја запеа „Тажна љубов, среќна песна“(видео)

Ќе биде пејачка на мама: Хана на Тамара за првпат на микрофон ја запеа „Тажна љубов, среќна песна“(видео)
фото:insatgram/tamaratodevska

Тамара Тодевска кон крајот на месец декември од изминатата 2018 година, стана мајка по вторпат и го доби синот Дарен.

Нејзината прва љубов  и наследничка, ќеркичката Хана веќе има две ипол годинки, но уште од мали нозе веќе дава знаци дека го наследила талентот на мама Тамара.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Tamara Todevska (@tamaratodevska) on

Досега многупати ја видовме Хана на сцена, по емисии, фотосесии и може да се забележи дека сака камери, но и микрофон.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Tamara Todevska (@tamaratodevska) on

Па така, меѓу најновите објави на Тамара од кусите Инстаграм приказни се појавија видеа на кои Хана за првпат пее и тоа песната на мама „Тажна љубов, среќна песна“.

Нема сомжеж дека на местото каде присуствувале, била главната ѕвезда на вечерта, а денес и во медиумите.

Ако навистина стане пејачка кога ќе порасне, на оваа снимка сигурно многу ќе и се радува.

Инаку, Тамара периодов активно работи на подготовките за Евровизија кога во месец мај ќе ја претставува Македонија со песната „Proud“.

Снимката од Хана можете да ја погледнете Тука

фото/видео:инсатргам/тамаратодевска

Останати вести од Радио Милева