Радио Милева

Ким Кардашијан повторно ја ископира Јелена Карлеуша: На која подобро и стои?

Ким Кардашијан повторно ја ископира Јелена Карлеуша: На која подобро и стои?

Кога станува збор за мода на српската сцена дефинитивно доминира Јелена Карлеуша, па не е ни чудно што ја копираат светски ѕвезди.

Ким Кардашијан беше фотографирана на аеродром во невообичаена модна комбинација.

Ова модно парче имавме прилика да го видиме на Јелена Карлеуша во август оваа година, а познато е дека Ким Кардашијан не пропушта ниту еден моден тренд, па и познатата старлета се најде во иста модна комбинација како и Карлеуша.

фото: профимедиа

Станува збор за модни парчиња и високи чизми со принт на долари кои предизвикаа голем интерес кај љубителите на модата.

Ким, високите чизми ги комбинираше со мантил, додека пак Јелена ги комбинираше со шорцеви.

 

View this post on Instagram

 

Fly💸💸💸💸

A post shared by JELENA KARLEUŠA (@karleusastar) on

Меѓутоа, овие денови српската поп ѕвезда се облече во модната комбинација , комбинирајќи ги високите чизми со хеланки и кратка маица.