Радио Милева

Ким Кардашијан организираше магична забава за првиот роденден на ќерката Чикаго

Ким Кардашијан организираше магична забава за првиот роденден на ќерката Чикаго

Кога станува збор за забавите, Ким Кардашијан може да се пофали дека секогаш прави најголеми забави.

Затоа не беше ни чудно кога Ким откри дека тема на забавата за првиот роденден на нејзината ќерка Чикаго ќе биде Алиса во земјата на чудата.

 

View this post on Instagram

 

The birthday cake for Chicago’s first birthday party is everything!

A post shared by Kim Kardashian Snapchat 🍑 (@kimkardashiansnap) on

Целиот двор бил  декориран така што потсетува на Алиса, со голема шаховска табла и фигури со кои децата може да се играат, како и актери кои биле облечени во костими кои ги оживеа ликовите од овој Дизни цртан филм.

 

View this post on Instagram

 

Chicago’s first birthday party!

A post shared by Kim Kardashian Snapchat 🍑 (@kimkardashiansnap) on

На забавата присуствувало целото семејство, а сите биле расположени за различни роденденски активности.

 

View this post on Instagram

 

fatherhood

A post shared by Kim Kardashian Snapchat 🍑 (@kimkardashiansnap) on

Ким овој момент го документирала со својот мобилен телефон и го објави на својот профил на социјалните мрежи.

 

View this post on Instagram

 

More video from Chicago’s first birthday party yesterday!

A post shared by Kim Kardashian Snapchat 🍑 (@kimkardashiansnap) on

 

View this post on Instagram

 

Chicago’s first birthday party!

A post shared by Kim Kardashian Snapchat 🍑 (@kimkardashiansnap) on

 

View this post on Instagram

 

Chicago’s first birthday party!

A post shared by Kim Kardashian Snapchat 🍑 (@kimkardashiansnap) on

 

View this post on Instagram

 

Chicago’s first birthday party!

A post shared by Kim Kardashian Snapchat 🍑 (@kimkardashiansnap) on

Останати вести од Радио Милева