Радио Милева

Ким Кардашијан ја промени бојата на косата – вака изгледа сега

Ким Кардашијан ја промени бојата на косата – вака изгледа сега
фото: инстаграм

Ким Кардашијан одлучи летото да го започне со голема промена. Неодамна, на својот „Инстаграм“ таа откри за што станува збор.

Најпознатата старлета драстично го промени својот изглед. Имено, таа ја офарба својата коса во црвена боја.

„Луѓе се офарбав во црвено“, напиша таа покрај објавата и ги праша фановите дали им се допаѓа нивниот нов изглед.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Chris Appleton (@chrisappleton1) on

Ова не е прват Ким да се офарба во црвена. Тоа го направи и во феверуари 2019 година.

Судејќи по коментарите, на нејзините следбеници им се допадна новиот имиџ на Кардашијан.

Останати вести од Радио Милева