Радио Милева

Ким Кардашијан и Кање Вест се почестија со луксузен имот

Ким Кардашијан и Кање Вест се почестија со луксузен имот
фото: гуливер гти имагес

Како што пренесуваат британските медиуми, Ким Кардашијан и Кање Вест купиле имот познат како Monster Lake Ranch во близина на градот Коди.

Имотот зафаќа површина од 3000 хекари, вклучувајќи и приватно езеро од 130 хектари.

Главната куќа на имотот е во стил на ранч, дел од неа е работна штала. На езерото има два бара. На имотот има и климатизирани простории, ранч за добиток, простории за чуварите на езерото и преубаво место кое може да прими околу 1500 птици.

Последен пат цената на овој имот изнесувал 14 милиони долари, иако конечната цифра не е позната.

Во продлжение погледнете како изгледа овој имот.

Останати вести од Радио Милева