Радио Милева

Ким Кардашијан и Кање Вест прославија 5 години брак: Реалити ѕвездата објави невидени фотографии кои настанале пред свадбата

Ким Кардашијан и Кање Вест прославија 5 години брак: Реалити ѕвездата објави невидени фотографии кои настанале пред свадбата
фото: тањуг

Најпознатата реалити ѕвезда Ким Кардашијан и нејзиниот сопруг Кање Вест прославиле пет години брак.

Кардашијан одлучи на своите следбеници на социјалните мрежи да има покаже како поминувале подготовките за свадбата,  а овие фотографии првпат се објавени во јавност.

„Вака изгледаше мојата венчавка во Италија пред 5 години.Дојдовме од Париз и моравме да брзаме за да стигнеме на време. Едвај ми го ставија велот бидејќи брзав да стигнам до олтарот бидејќи Андреја Бочели почна да пее. Немав појма дека е тој, се додека не го видов и почнав да викам во себе. Многу прекрасни спомени“ напиша Ким во една објава, а во друга додаде:

„Пред пет години се омажив за мојот најдобар пријател“.

 

Погледајте ову објаву у апликацији Instagram

 

5 years ago today I married my best friend. ✨

Објава коју дели Kim Kardashian West (@kimkardashian) дана

Ким и Кање неодамна добија четврто дете благодарение на сурогат мајка, а бебето до доби името Псалм.

Останати вести од Радио Милева