Радио Милева

Кија проговори за Луна Ѓогани: „Не може мене да ме обвинува за тоа што е неталентирана!“ (видео)

Кија проговори за Луна Ѓогани: „Не може мене да ме обвинува за тоа што е неталентирана!“ (видео)
фото:принтскрин/јутјуб/амиџи

Кија Коцкар гостуваше во шоуто „Амиџи“, каде искрено зборуваше за Луна Ѓогани, за нејзините обвинувања дека и ја уништила кариерата и судската постапка што ја подготвува.

Поточно, Кија беше во шоуто со Тања Добројевиќ, која зборуваше за нејзиното учество во ријалити, а потоа Огњен ја праша Кија дали навистина ја тужеше Луна и врз која основа е поднесена тужбата.

– Им пренесев на адвокатите, пред судската постапка е напишано предупредувачко писмо, кое ќе биде доставено утре. Јас би сакала таа да го прочита, ќе покажам зошто го напишав – потврди Кија.

фото:принтскрин/јутјуб/амиџи

Таа објасни и врз која основа на ја тужи својата поранешна ривалка, нарекувајќи ја неуспешна и неталенирна.

– Таа зборуваше невистини, не е проблем некој да зборува, туку кажувањето на лаги за да го оправда нејзиниот неуспех. За мене дека ги саботирам нејзините настапи, испраќам луѓе, затоа ја тужам. На крајот на краиштата, не направив ништо лошо. Така ги правда своите неуспеси и неталентираност “, рече Кија.

Коцкар како и дека не манипулирала со своите фанови.

– Јас не ги контролирам моите фанови и не ги носам на одмори за разлика од некои. – рече Коцкар.

Останати вести од Радио Милева