Радио Милева

Кија Коцкар удри по Лепа Брена и Цеца Ражнатовиќ – еве што кажа за фолк дивите (видео)

Кија Коцкар удри по Лепа Брена и Цеца Ражнатовиќ – еве што кажа за фолк дивите (видео)
фото: ало.рс/принтскрин

Во последната емисија на „Амиџи шоу“ гости беа Кристина Кија Коцкар и Станија Добројевиќ.

Добро познато е дека Огнен знае да поставува „скокотливи“ прашања на своите гости, а така беше и овој пат.

Едно од првите прашања беше упатено на Кија Коцкар.

„Според тебе кој се најсуетни пејачки на српската естрада?“, гласеше прашањето, на што Киа одговори:

„Цеца Ражнатовиќ и Лепа Брена“.

фото: принтскрин

Огнен ја праша зошто баш тие, а Киа одговори:

„Па тие се најголеми ѕвезди, па на некој начин и се најсуетни“.

фото: ало.рс

На прашањето која пејачка најмногу ја разочарала, Киа одговори повторно истакна дека тоа е Цеца.

Како тоа изгледаше погледнете во видеото подолу.

Останати вести од Радио Милева