Радио Милева
крај на шпекулации

Кија Коцкар и прости на Луна Ѓогани: „Таа повеќе страдаше од главниот актер“

Кија Коцкар и прости на Луна Ѓогани: „Таа повеќе страдаше од главниот актер“
фото: антонио аел/ ата имагес

Кија Коцкар која пред неколку години доживеа јавно понижување од сопругот  Слоба Радановиќ кој ја изневери со Луна конечно стави крај на сите шпекулации.

Кија вели дека се ќе и прости на Луна, а како што вели свесна е дека Ѓогани многу повеќе страдала отколку главниот актер во нивната љубовна сага.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by KIJA KOCKAR (@kijakockar)

– Испратив предупредување пред тужбата јавно да се извини и на крајот тоа го стори нејзината мајка, не знам дали беше таа, но на крајот веќе не е важно. Таа страдаше повеќе од главниот актер, кој требаше да биде повеќе осуден, но мислам дека треба да се фокусира и на својот живот. Од мене и е опростено, но не заборавам, таа е млада, колку повеќе се линчува ме потсетува на тие работи, а мислам дека е време да продолжиме понатаму“, изјави Коцкар во „Премиера“.

Луна Ѓогани која моментално ужива во зимувањето со својот свршеник Марко Миљковиќ се уште не се огласи по повод изјавата на Коцкар.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Luna Djo (@luna_djogani)

Останати вести од Радио Милева