Радио Милева

Киа Коцкар се пофали каков подарок добила за 8ми март, па испрати моќна порака

Киа Коцкар се пофали каков подарок добила за 8ми март, па испрати моќна порака
фото: Дамир Дервишгаиќ/шутерсток

Пејачката Киа Коцкар 8 – ми март го дочека во еден клуб каде што доби и подарок, односно таа доби неколку ружи од кои направи букет.

Киа на својот „Инстаграм“ се пофали со подарокот, но во описот на фотографијата напиша моќна порака со која ги разнежи фановите.

„Вие воопшто не личите на мојата ружа, вие ништо не и значите – рече тој. Никој не ве припитоми и вие никој не припитомивте. Вие сте како што беше мојата лисица. Тоа беше обична лисица, слична на другите. Но, јас од неа направив свој пријател и таа е единствена на светот. Среќен 8ми март“ напиша Коцкар цитарјќи делови од „Малиот принц“, а потоа ја искористи приликата да честита 8ми март и на нејзината мајка.

„Никој како тебе. Те сакам. Среќен 8ми март“.

фото: инстаграм

 

Останати вести од Радио Милева