Радио Милева

Кетрин Зета Џонс и Мајкл Даглас се разведуваат, а причината е онаа на која никој не помислуваше по 20 години брак?!

Кетрин Зета Џонс и Мајкл Даглас се разведуваат, а причината е онаа на која никој не помислуваше по 20 години брак?!
фото:мајкл даглас/инсатаграм

Велат дека годините, односно возрасната разлика на партнерите, нема врска со љувота, а токму по ова непишано правило се водеше и познатата холивудска брачна двојка.

Кетрин Зета Џонс и Мајкл Дагас изгледа ќе го направат она во кое ретко кој се сомневаше по толку години поминати заедно. Тие наводно се разведуваат и тоа поради голема разлика во годините, наведуваат странските медиуми.

Тие двајца се во брак 20 години, а се зборува дека Мајкл смета дека на сопругата ѝ станал здодевен.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Michael Douglas (@michaelkirkdouglas) on

„Љубовта која еден кон друг ја чувствувале со години изгледа дека повеќе не е доволна за бракот да опстои. Како главна причина за несогласувањата, предизвикана од годините, е тоа што актерот дошол до фаза во животот кога наводно сака да се смири и да го успори темпото на живот. Од друга страна, 25 години помладата Кетрин и понатаму има доста сила и многу амбициозно ја гради својата филмска кариера“, рекол изворот.

Останати вести од Радио Милева