Радио Милева

Кети Пери и Орландо Блум ја одложија свадбата, еве ја и причината

Кети Пери и Орландо Блум ја одложија свадбата, еве ја и причината
фото: профимедиа

Кети Пери и Орландо Блум наводно одлучиле да ја одложат својата свадбата поради коронавирусот кој  владее во светот.

Среќниот пар организираше свадба и речиси се би било подготвено да го изгворат судбоносното „да“, но поради моменталната ситуација во светот и паниката поради корнавирусот тие одлучиле да ја одложат свадбата.

фото: Профимедиа

„Се беше подготвено за свадбата, беа поканете 150 гости на венчавката во Јапонија. Кети беше многу возбудена, особено кога дозна дека е бремена, но се е откажано за некое подобро време“ вели близок извор на парот.

Пејачката и актерот се тажни поради одложувањето на свадбата, но се сигурно дека донела правилна одлука.

фото: Профимедиа

„Беа пресреќни што ги договорија сите детали околу венчавката. Тажни се, но се сигурни дека направија вистински потег и дека ќе има и друга прилика“. вели изворот.

За потсетување, неодамна Кети во својот нов спот откри дека е бремена и го покажа трудничкото стомаче.

Останати вести од Радио Милева