Радио Милева

Кети Пери ги воодушеви фановите како жешка Баба Мразица (видео)

Кети Пери ги воодушеви фановите како жешка Баба Мразица (видео)
фото: принтскрин/јутуб

Американската пејачка Кети Пери (34) неодамна на социјалните мрежи се пофали со неколку жешки божиќни фотографии и ги воодушеви своите фанови.

За потребите на снимањето на спотот за песната ‘Cozy Little Christmas’, која во еден ден има преку 4 милијарди прегледи, Кети Пери се трансформираше во секси Баба Мразица.

фото: принтскрин/инстаграм

„Дали некогаш сте се запрашале како Дедо Мраз го поминува денот по Божиќ“, Кети ги праша своите фанови.

Иако кружеа гласини дека Кети и нејзиниот свршеник, актерот Орландо Блум очекуваат дете, изгледа дека станува збор само за шпекулации.

фото: принтскрин/инстаграм

„Кети сакаше да се реализира во улога на мајка по свадба, но некои работи не можат да планираат“ пишуваат странските медиуми.

Парот ја започна романсата по доделувањето на „Златен глобус“ во 2016 година, но раскинаа по една година. Меѓутоа, парот претходната година се смири, а потоа и се свршија.